RSS odběr novinek
Profil xichty.cz na Google+
Profil xichty.cz na Facebooku

Čt 03.11.11 - fast food orchestra

BLESKOVKA

TEXT

Fast Food Orchestra vydávají 10. listopadu novou desku Wanted For Cooking. Jako předkrm přichystala kapela videoklip k písni Modrá Raketa, který během letních festivalů natočil a sestříhal její člen Filip Vondrášek. Na videoklip, mimochodem výjimečně zpívaný česky, se můžete podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=LYJYjNo8syw&feature=youtu.be

Fast Food Orchestra, kteří jsou známí svými živelnými a divokými koncerty, se právě vrátili z turné v Izraeli a hned 10. listopadu odstartují turné, které zahrne Plzeň, České Budějovice, Prahu, Brno, Humpolec, Lanškroun a Liberec. Křest v pořadí šestého alba proběhne 16. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. „Letos chceme omezit koncertování a získat tak čas a energii na další projekty. Proto si turné určitě nenechte ujít,“ vyzývají členové kapely své fanoušky. Kromě limitované edice v digi packu bude tradičně možné CD, které bude obsahovat 12 skladeb, zdarma stáhnout ke konci listopadu na www.fastfoodorchestra.cz.

Wanted For Cooking vychází po dvou letech po zatím poslední Utsuki. „Neradi stojíme na jednom místě. Nová deska je proto rozhodně úplně jiná než ta předešlá. To, že můžeme kombinovat celou paletu hudebních žánrů, je jediný a hlavní důvod, proč to ještě děláme,“ říká Fido. „Je velmi těžké ji nějak zařadit. Na koncertech pořád hrajeme mix ska, reggae a urban music, což na deskách dodržujeme jen částečně. Stále dost odlišujeme to, co dává smysl hrát na živo a co splní účel jen na desce. Na té však fanoušci uslyší několik velmi netradičních kousků a my se již teď na jejich reakce těšíme,“ pokračuje. Název sice působí dost abstraktně, vždyť je těžké se na něm v osmi lidech shodnout, ale dává smysl v souvislosti se jménem kapely. Na hudební pestrosti se také podepsala otevřenost, která roste s věkem členů. „Už neděláme rozdíl mezi styly, spíše mezi tím, co se nám líbí a co se nám nelíbí. Většina z nás je schopná ocenit cokoliv dobrého od metalu přes vážnou hudbu až po pop,“ vysvětluje kapelník. Od prvního koncertu Fast Food Orchestra uběhlo dlouhých třináct let: „Je to zatracená dřina,“ doplňuje Fido. „Není to jenom ta parádní hodina a půl na pódiu, ani ty parádní kalby po koncertě, ale jsou to celé hodiny strávené v dodávce, nulová šance odjet někam na víkend nebo vyrazit na jinou kapelu. Připadá nám přínosnější omezit hraní, více si užívat koncerty a získat tím čas i na jiné své projekty,“ uzavírá.

Rozpis turné:
10. 11. Plzeň - KD Šeříkovka
12. 11. České Budějovice - Mighty Bar Velbloud
16. 11. Praha - Lucerna Music Bar
22. 11. Brno - Melodka
26.11. Humpolec - Hell Club
2.12. Lanškroun - Apollo Music Club
9.12.  Liberec - Klub Vlak

Kapela Fast Food Orchestra se zformovala v letech 1994-96 a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 vydává své debutové album s názvem Fugison party (Emergency records) a o dva roky později vychází stylově mnohem vyhraněnější deska Lastfood (Jahquita records). V roce 2004 vychází třetí album s názvem Mangrooves (37 surfers/Megalith records), které je oproti dvěma předešlým obohacena o hlas v současné době více méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho. V roce 2008 Fast Food Orchestra vydávají předposlední desku Urban Menu (Megalith records), na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu. Tato deska vyšla i v USA a Japonsku.

Fast Food za více než deset let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli téměř celou Českou republiku a opakovaně se také objevili na pódiích zahraničních klubů a festivalů. U příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na čtrnácti koncertní turné do Brazílie a po boku amerických The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě. Na podiích se během svého působení objevili po boku kapel jako The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter, The Skatalites nebo Ska-P.

http://www.fastfoodorchestra.cz/
http://bandzone.cz/fastfoodorchestra
http://www.myspace.com/fastfoodorchestra

VÍCE...

Další souhrnné informace ke kapele se dozvíte na profilu: fast food orchestra

Oblíbené kapely