RSS odběr novinek
Profil xichty.cz na Facebooku

St 30.11.11 - petr kolář

BLESKOVKA

TEXT

Petr Kolář dostal v pražském Rudolfinu Zlatou desku

První adventní neděli se v pražském Rudolfinu uskutečnil vánoční koncert Petra Koláře.

Koncert se uskutečnil v rámci Petrova vánočního turné během kterého navštívil nebo ještě navštíví 14 měst v Čechách i na Moravě. „Koncipovali jsme jej většinou do divadelních a koncertních sálů, abych mohl  s posluchači komunikovat. Věřím, že si společně vytvoříme příjemnou atmosféru, jakou má takový předsváteční mejdan mít,“ říká  o turné Petr Kolář.  Během koncertu v Rudolfinu vystoupil společně s Petrem dětský sbor  FRINGILLA, při Základní umělecké škole Taussigova, Praha 8. V beznadějně vyprodané Dvořákově síni si diváci mohli užít nejen písničky  z nového alba „Čas nás naučí“ včetně nejhranější písně v českém éteru „Navzdory hříchům“, ale i mnoho dalších hitů. Vánoční atmosféru pak připomnělo několik koled ve speciálních úpravách. „ Koncert měl úžasnou atmosféru nejen díky dětskému sboru, ale i divákům se kterými jsme si to krásně užili. Takových večerů je jen pár v roce a jsem rád, že se zrovna tenhle tak vydařil“ řekl o koncertě Petr. Během večera pak Petr Kolář společně s Viktorem Dykem – spoluautorem alba - převzal  Zlatou desku za prodej svého nového alba, které vyšlo před měsícem. 

V rámci svého turné využívá Petr Kolář jako první interpret v České republice na koncertech speciální vizuální efekty tzv. videomapping, který se dosud uplatňoval zejména při populárních projekcích na historické budovy. Tato technologie dokáže pomocí projekcí vytvářet jinou realitu.

Vánoční akustické turné Petra Koláře 2011

30.11.2011    Zlín                            Velké kino Zlín

  8.12.2011    Hradec Králové        Dům Kultury Střelnice

  9.12.2011    Karlovy Vary Hotel Thermal

11.12.2011    České Budějovice   Kulturní Dům Vltava

13.12.2011    Kolín                          Městský společenský dům

18.12.2011    Plzeň                         Parkhotel

21.12.2011    Ostrava                      Dům kultury města Ostravy

Album “Čas nás naučí”, které Petr Kolář přes léto nahrával v Los Angeles společně s tamními špičkovými muzikanty, vyšlo v říjnu 2011.

Producentem v pořadí čtvrtého studiového alba Petra Koláře je Carmen Rizzo, který se podílel třeba na nahrávkách Alanis Morissette a byl dvakrát nominován na cenu Grammy. Kytary nahrál všestranný studiový muzikant Tim Pierce, který hrál na celé řadě titulů včetně alb Dangerous Michaela Jacksona, Human Touch Bruce Springsteena, deskách Celine Dion, Christiny Aguilery, Seala, Eltona Johna, Madonny nebo Santany. Oporou Kolářova alba jsou klávesy Jamieho Muhoberace, jenž zahrnul do seznamu svých spoluprací i Boba Dylana, Rolling Stones či Backstreet Boys. Baskytaru měl na starosti Chris Chaney, který byl mimo jiné členem kapely Alanis Morissette nebo Jane`s Addiction. Bubny nahrál Dorian Crozier, který spolupracoval s Pink, Celine Dion, Miley Cyrus alias Hannah Montanou a dalšími.

VÍCE...

Další souhrnné informace ke kapele se dozvíte na profilu: petr kolář

Oblíbené kapely